Milda Kraujutaitytė

Kūrybinės veiklos aprašymas

Milda Kraujutaitytė groti smuiku pradėjo 2004 m. Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, mokytojos ekspertės Ramunės Bandzaitytės – Kalėdienės smuiko klasėje. Baigusi gimnaziją, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, atlikimo meną, smuiką lekt. Dalios Kuznecovaitės klasėje bei gretutines pedagogikos studijas (2016-2020 m.). 2022 m. baigė muzikos atlikimo Magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Milda Kraujutaitytė yra trylikos respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė. Smuikininkė ne kartą grojo solo su Lietuvos Kameriniu orkestru, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Kauno miesto bei Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos simfoniniais orkestrais Lietuvoje bei užsienyje. 2013 m. koncertavo Vokietijoje su orkestru "Kammerphilharmonie Kaunas". Dalyvavo tarptautiniame jaunųjų atlikėjų festivalyje "Kaunas 2014“ bei tais pačiais metais tapo nacionalinio forumo "Ars Lituanica" laureate.

Smuikininkė aktyviai koncertuoja ne tik kaip solistė, bet ir kamerinės muzikos atlikėja įvairiose dueto, kvarteto, okteto ir kt. sudėtyse bei atlieka muziką nuo klasikos iki šiuolaikinių kompozitorių. 2023m. vasarą koncertavo tarptautiniame Thomo Manno festivalyje. Milda dalyvavo projektuose, tokiuose kaip ,,Composers Plus“ vasaros akademija, kur šiuolaikinė muzika kuriama nuo pirmosios natos, dalyvaujant patiems atlikėjams ir kompozitoriams. Visame pasaulyje koncertuojančio Naujų idėjų kamerinio orkestro (NICO) organizuojamoje vasaros stovykloje. Bendradarbiauja su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos katedra; 2018 m. dalyvavo vienu geriausiu pasaulio orkestru tituluojamo Karališkojo Concertgebouw orkestro organizuojamame projekte "Side by side".

2018-2020 m. Milda Kraujutaitytė grojo kameriniame orkestre Kremerata Baltica, su kuriuo koncertavo tokiose salėse, kaip Berlyno Koncertų salė, Hamburgo Elbpfilharmonie, Ateneul Roman koncertų salė Bukarešte. Nuo 2019 m. smuikininkė yra Lietuvos kamerinio orkestro narė. Kartu su šiais kolektyvais muziką atliko Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Vengrijoje, Serbijoje, Kroatijoje, Rumunijoje ir kt.

Koncertavo grojant garsiausiems pasaulio solistams, tokiems kaip M.Argerich, S.Nakariakov, G.Kremer, G.Osokins, T.Grindenko, L.Debargue, I.Apkalna, S.Krylov, H.Ticciati bei diriguojant M.Gražinytei-Tylai, F.Ibrahimov, A.Keller, Ch.Eschenbach ir daug kitų.

Nuo 2018 m. smuikininkė taip pat groja Martyno Levickio įkurtame Vilniaus miesto ansamblyje "Mikroorkestra", su kuriuo 2022 m. vasario mėnesį grojo pasaulinėje parodoje "EKSPO" Dubajuje. Kartu su šiais kolektyvais atliekamus koncertus transliavo nacionalinės Vokietijos, Prancūzijos, Rumunijos, Lietuvos, Latvijos radijo stotys bei prancūzų klasikinės muzikos kanalas "Mezzo".