Jonė Barbora Kiznė

Kūrybinės veiklos aprašymas

Jonė Barbora Kiznė gimė 1998 m. Kaune. Nuo 2005 iki 2017 m. mokėsi Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, nuo 2017 m. pedagogines ir muzikines žinias gilino Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Rūtos Lipinaitytės smuiko klasėje), kur 2021 m. įgijo bakalauro laipsnį ir pedagoginę kvalifikaciją. Šiuo metu ten pat siekia meno magistrės diplomo. Siekdama tobulėti atlikėja 2019 –2020 m. m. studijas LMTA derino su studijomis Turine (Italija), Valstybinėje G. Verdi konservatorijoje, prof. Giacomo Agazzini smuiko klasėje. Nuo 2021 m. smuikininkė groja Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kameriniame orkestre, pirmųjų smuikų grupėje, o nuo 2021 m. rugsėjo dirba smuiko mokytoja Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

Smuikininkė yra pasirodžiusi solo su Vilniaus Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Kauno miesto simfoniniu orkestru, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos simfoniniu orkestru, VDU muzikos akademijos orkestru diriguojant Modestui Barkauskui, Vilmantui Kaliūnui, Martynui Staškui bei Jonui Janulevičiui.

Smuikininkė kaip solistė ir kaip įvairių kamerinių ansamblių narė dažnai pasirodo įvairiuose festivaliuose, koncertuoja įvairiose salėse. 2018 m. griežė „Kultūros nakties“ renginiuose, 2019 m. buvo pakviesta groti su Naujų idėjų̨ kameriniu orkestru (NIKO) Šv. Jonų Bažnyčioje Vilniuje, Vilniaus rotušėje bei Liublino filharmonijoje, taip pat griežė Kauno filharmonijoje su dar gimnazijoje suburtu styginių kvartetu „Mozaika“ bei Kauno pučiamųjų̨ instrumentų orkestru „Ąžuolynas“.

 

Aktyvi yra Barboros organizacinė veikla. 2017 m. smuikininkė buvo organizatorių̨, surengusių flashmob‘ą Kauno autobusų stotyje, skirtą Kovo 11-ajai, komandos dalis. Nuo 2021 m. metų yra viena tarptautinių kamerinės muzikos kursų organizatorių, 2023 m. šiuose kursuose buvo koordinatore ir dėstytoja. 2020 m. vadovavo Lietuvos kultūros tarybos finansuotam projektui, kurio metu kartu su seserimi, pianiste Monika Laukaityte-Mikloviene surengė koncertinį turą po Lietuvos meno mokyklas ir gimnazijas. Šio projekto rėmuose buvo pristatyta nauja koncerto koncepcija „Muzikinė ekskursija”.

Jonės Kiznės pedagoginė veikla prasidėjo 2019 metais, LMTA gretutinės krypties Meno pedagogikos studijų metu. Jonė atliko praktiką su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniais, taip pat smuiko mokytoja dirbo privačiai. Savo žiniomis Jonė dalinasi ir aktyviai koncertuodama įvairiose mokyklose, patraukliai pristatydama įvairius kūrinius smuikui, apie juos pasakodama, pritaikydama jaunai auditorijai. 2023 m. vasarą smuikininkė dėstė ir IV tarptautiniuose J. Naujalio kamerinės muzikos kursuose.